%13
67,90 TL 58,90 TL
Ücretsiz Kargo

Bebek Alez ve Koruyucu Çarşaf

Bebeklerin beşik ve karyolaları için özel olarak tasarlanan pek çok uyku tekstil ürünü bulunuyor. Bu ürünlerden biri de bebek alez ve koruyucu çarşaflar. Bebek alezi, çarşafsız yatağın üstüne serilen ve hemen üzerine de yatak çarşafı serilerek kullanılan koruyucu bir aparattır. Bebek alezlerinin kullanım amacı yatak koruması sağlamaktır. Aynı şekilde bebek koruyucu çarşaf modellerinin kullanım amacı da budur. Farklı yatak ölçülerine uyum sağlayacak şekilde zengin bir ölçü seçeneğiyle sunulan bebek alezlerini kategorimiz üzerinden inceleyebilirsin.

Bebek Alezi Nedir, Ne İçin Kullanılır?

Alez hem yetişkin yataklarında hem de bebek yataklarında kullanılan bir tekstil ürünüdür. Bebek alez yatak koruyucu çeşitleri çarşafsız yatağa serilerek kullanılır. Alez yatağa takıldıktan sonra üzerine bebek çarşafı serilir. Bebek alez modelleri bebeklerin hassas cildi için özel olarak tasarlanır. Aynı zamanda bebeklerin beşik ya da karyolalarına uyumlu olacak ölçülerde dizayn edilir. Yatağın zamanla kirlenmesini önleyen alezlerin birçoğu ayrıca su geçirmez özelliğe sahip bulunur. Genellikle köşeleri lastikli olarak tasarlanan alezler bebek yataklarının köşelerinden geçirilerek yatağa takılır. Son derece işlevsel ürünler olan alezler bebek yatağının ömrünü uzatır.

Bebek Yatak Koruyucu Modelleri

Bebek yatak koruyucu modelleri ile minik yavrunun yatağını olası kirlenmelere karşı koruma altına alabilirsin. Sahip olduğu lastikler ile yatağın altından geçirilerek kolayca takılabilen koruyucu çarşaflar, sıvı geçirmez özelliği ile alt ıslatmalarına karşı da üstün koruma sağlar. Özellikle geceleri uykusunda alt ıslatan çocuklar için olmazsa olmaz uyku tekstili ürünlerinden koruyucu yatak çarşafları bu sayede yatak ömrünü uzatır. Bebek yataklarını korumanın en yumuşak ve en etkili yolu olan bebek yatak koruyucuları farklı marka seçenekleriyle Lolons’ta beğenilere sunuluyor. Ultra yumuşak, nefes alan, emici ve su geçirmez özellikteki bebek yatak koruma ürünleri bebeğinin rahatı düşünülerek dizayn ediliyor. Böylece bebekler asla rahatsız hissetmiyor ve mışıl mışıl uyumaya devam edebiliyor.

Bebek Yatak Koruyucu Alez Fiyatları

Bebek yatak koruyucu alez modelleri farklı ölçülerde tasarlandığından her ölçüdeki yatağa rahatlıkla uyum sağlayabiliyor. Hava geçirebilen yapısı sayesinde nefes alabilen ve böylece minikleri asla rahatsız etmeyen koruyucu alezlerin birçoğu aynı zamanda anti-bakteriyel kumaş kullanılarak üretiliyor. Bebek yatak koruyucu fiyatları ürünün kumaş özelliklerine, ölçülerine ve markasına bağlı olarak değişkenlik gösterebiliyor. Zengin bir ürün yelpazesi sunan Lolons ile hem her yatağa hem de her bütçeye uygun bir alez bulabilmek son derece kolay oluyor. Dört mevsim kullanılabilen bebek yatak koruyucu alez modellerini incelemeye hemen başlayarak minik yavrunun yatağı için en uygun alezi kolayca satın alabilirsin. Alezin üzerine serebileceğin birbirinden sevimli ve şirin çarşaflar içinse Bebek Nevresim Takımı kategorimizi ziyaret edebilirsin.

Sıkça Sorulan Sorular

Bebek yatak koruyucu alez ölçüleri kaç cm’dir?

Bebek yatak koruyucu alez ölçüleri modeller arasında farklılık gösterse de genellikle 60x120, 70x110, 70x140 şeklindedir.

Bebek alezi alırken nelere dikkat etmeliyim?

Bebek alezi alırken ürünün sıvı geçirmez olmasına, sağlıklı kumaş özelliklerine sahip olmasına ve ölçüsünün bebeğinin yatağına uygun olmasına dikkat etmelisin.

Bebek alezi nasıl takılır?

Bebek alezleri lastikli tasarıma sahip bulunur. Bu lastiklerle bebek yatağının köşelerinden takılarak kullanılır.

Bebek yatak koruyucu alez ne işe yarar?

Alezler bebeğinin yatağını temiz tutmanın en pratik yollarından biridir. Sıvı geçirmez özellikteki alezler aynı zamanda alt ıslatmalarına karşı da etkin koruma sağlar.