Çocuk Klasikleri

Polyanna, Ezop Masalları, Tom Sawyer, Çocuk Kalbi, Nasrettin Hoca Fıkraları, Karagöz ile Hacivat, Don Kişot ya da Dede Korkut Hikayeleri gibi çocuk klasikleri arasından seçimler yaparak çocuğuna hediye edebilirsin. Her biri kendi içinde efsaneleşmiş olan bu dev eserler dünya ve Türk edebiyatında yeri doldurulamayacak kitaplardan. Çocukların genel kültüründen kelime haznesine pek çok bakımdan gelişmesine destek olan çocuk Türk klasikleri, dünya klasikleriyle beraber buradaki yerini alıyor. Bu klasikler, çocuklara özel akıcı ve eğlenceli bir üsluba sahip. Mississipi ırmağı kıyısında yaşayan Tom Sawyer ve arkadaşı Huckleberry Finn'in başından geçenleri okurken her çocuk kendinden bir parça buluyor. Sen de çocuk dünya klasiklerinden bir hediye alarak çocuğuna faydalı olmak istersen, sayfamızdaki çeşitlere göz atabilirsin.

Çocuk Türk ve Dünya Klasikleri Lolons'ta

80 günde dünyayı dolaşma fikriyle yola çıkan İngiliz centilmeninden korsan ve define konulu romanlara dünya edebiyatının pek çok eseri çocuklar için burada anne babalara sunuluyor. Çocuklara farklı cümle yapıları ve kelimeler öğreten bu kitaplar aynı zamanda yaratıcı düşünce ve genel kültür anlamında da oldukça faydalı. Bununla beraber Türk yazınında da unutulmaz eserleri bu sayfada bulmak mümkün. Tevfik Fikret'in çocuklar için yazdığı ve onları iyiliğe, doğruluğa ve çalışmaya yönlendirdiği şiirlerden oluşan Şermin, olağanüstü olaylarla gerçeğe yakın olanların iç içe geçtiği Dede Korkut Hikayeleri ya da yüzlerce yıllık geçmişi olan Hacivat ile Karagöz'ün eğlenceli serüveni çocuklar için kategorimizdeki uygun fiyatlarla satışta. Tek yapman gereken burada gördüğün çeşitlerden çocuğunun ilgisini çekenleri bulup sepetine eklemek. Alışverişini tamamladığında siparişin hızlıca adresine geliyor. Türk ve dünya klasikleri çocuklar için Lolons'ta. Vakit kaybetmeden alışverişe başla!

Çocuklara Özel: Türk Edebiyatının Vazgeçilmez Eserleri

Çocuk kitapları arasında en çok tercih edilenlerden olan klasikler hem yetişkinler hem çocuklar için ayrı bir öneme sahip olan kitaplardan. Özellikle kendi kültürümüzü ve içinde yaşadığımız toplumu daha iyi anlamak ve tanımak adına çocuklarımıza armağan edebileceğimiz bu eserleri sayfamızda daha yakından incelemek mümkün. Çocuklar için Türk klasikleri Falaka'dan Yalnız Efe'ye, Altın Işık'tan Ömer'in Çocukluğu’na çeşit çeşit kitaptan oluşuyor. Tekli ya da çoklu setler halinde satın alınabilen bu kitaplarla çocuğuna elinden bırakamayacağı bir hediye verebilirsin. Üstelik burada yapacağın belli tutardaki alışverişlerde kargo ücreti de yok. Böylece çocuklar için hazırlanan Türk klasiklerine kendini ve bütçeni yormadan zahmetsizce sahip olabilirsin. Lolons, tüm çocuk klasikleriyle burada seni bekliyor. Ayrıca çocuğuna faydalı olacak çeşit çeşit eğitim kitabı için de Eğitim Kitapları kategorimize göz atmayı unutma!

Dünya Klasikleri Çocuklar İçin Burada

Tüm zamanların en çok okunan hayvan öykülerinden Anna Sewell'in Siyah İnci'si ya da fabl türünün öncülerinden La Fontain'in insanlık var oldukça önemini yitirmeyecek masalları bu sayfadan kolaylıkla satın alınabilir. Kitaplık raflarından eksik olmayan dünya çocuk klasikleri, çocuklara başka kültürlerin kapısını aralarken onları farklı maceralara doğru sürüklüyor. Onlarca dile çevrilen ve milyonlarca adet satılan bu dev yapıtlara duyulan ilgi yüzyıllar geçse de azalmıyor. Çocuklar için dünya klasikleri, Lolons'ta zengin çeşitlilik ve uygun fiyatlarla buluşarak bu sayfada bir araya geliyor. Çocuğun için aklındaki klasiklerden seçimini yap, siparişin hızlıca ayağına gelsin.

Sıkça Sorulan Sorular

Çocuk klasikleri çocuğum için ne bakımdan faydalı?

Çocuk klasikleri çocuklara farklı kültürleri ve çok yönlü düşünmeyi öğretmesi bakımından faydalı.

Çocuklar için dünya ve Türk klasikleri fiyatları nedir?

Çocuk Türk ve dünya klasikleri fiyatları yayınevine, kitabın sayfa adedine ve malzemesine göre değişiklik gösterebiliyor.

Çocuk klasikleri hangi yaştaki çocuklar için uygun?

Çocuk klasiklerini 7 yaşından büyük çocuğun için rahatlıkla tercih edebilirsin.

Çocuk klasiklerini setler halinde satın almak mümkün mü?

Çocuk klasiklerini ister tekli olarak ister çoklu setler halinde satın alabilirsin.