Bebek Ağız ve Ter Bezi 

Bebeğin için alışveriş yaparken listeye mutlaka ekleme gereken diğer iki önemli parça da ağız ve ter bezi. Bebekler doğdukları ilk birkaç ay boyunca belli reflekslere hâkim olmadıkları için vücutlarını kontrol etmekte zorlanabiliyor. Yutmak ya da ısılarını kontrol altında tutmak gibi becerileri zaman içinde öğrenecekleri için, annelerin bebeklerine her daim destek olması gerekiyor. Örneğin yenidoğan bebeklerde belli bir yaşa kadar kusma sorunu görülebiliyor Ağız bezi, bu aşamada annelerin en büyük yardımcısı. Yanında bulunduracağın kaliteli bir ağız mendili bebeğinin ağzını temizlemek için oldukça uygun. Vücut fonksiyonları yetişkinlerinki kadar yeterli çalışmadığı için sıklıkla terleyen bebekler, bu durumda da annelerinin desteğine muhtaç. Özellikle sıcak aylarda onun sırtına yerleştireceğin bir ter bezi onu hem kuru tutacak hem de üşümesine engel olacaktır. Lolons’ta yer alan doğal içerikli ve hesaplı ağız ve ter bezlerine bu sayfadan kolayca ulaşabilirsin.

Cilt Dostu Ağız Bezleri Lolons’ta 

Bebeğinin dolabında ya da çekmecesinde olması gereken ürünler arasındaki ağız bezleri, farklı farklı kumaşlardan üretilebiliyor. Mermerşahi, müslin ya da pamuk kumaşlı ağız silme bezi çeşitleri annelerin en çok kullandığı modeller arasında. Lolons’ta bulabileceğin %100 pamuklu müslin kumaştan üretilen Bibaby bebek ağız bezi modelleri tekli ya da çoklu paketler halinde annelerin beğenisine sunuluyor. Doğal içeriğiyle bebeğinin cildine dost olan bu ürünleri doğduğu andan itibaren bebeğin için kullanabilirsin. Tasarımı, renkler ve hesaplı fiyat etiketiyle Lolons’taki Bibaby bu ağız bezleri aynı zamanda hediye olarak da iyi bir seçenek. Yine sayfamızda bulunan Leliko ve Malkoçlar etiketli birinci sınıf pamuklu ağız bezi modellerine de en avantajlı fiyatlarla ulaşabilirsin.

Bebek Ağız Bezi Seçimi 

İlk aylarında bebeklerin ağızları çoğunlukla ıslak olabiliyor. Pek çok nedene bağlı olabilecek bu durum için kaliteli bir penye ağız bezi kullanabilirsin. Bu ürünleri seçerken dikkat etmen gereken en önemli konu ağız bezinin hangi malzemeler kullanılarak yapıldığı. Teni oldukça hassas olan bebeğinin yüzüne temas edecek bu ürünün, antialerjik doğal kumaşlardan üretilmiş olması gerekiyor. Pamuk ya da müslin ağız mendili, doğası gereği nefes alabilen yapısıyla bebeğinin tenine en uygun modellerden. Satın alma aşamasında dikkat edeceğin bir diğer konu da ağız bezinin kolay temizlenebilir olması. Sık sık kirlenen bu ürünlerin çamaşır makinesinde yıkanabilmesi gerekiyor. Tüm bu özellikleri taşıyan bebek ağız bezlerini bebeğin için gönül rahatlığıyla kullanabilirsin.

Bebekler için Ter Bezi 

Ortamın sıcaklığının artması, bebeğinin heyecanlanması ya da bir şey için gösterdiği efor, onun terlemesi için yeterli. Vücut ısısını dengede tutmaya yarayan fizyolojik bir tepki olan terleme, bebeklerde sıklıkla görülebiliyor. Bu durumda kullanabileceğin bebek sırt ter bezi modellerine bu sayfadan kolayca ulaşabilirsin. Onun tenine doğrudan değen bu ürünleri seçerken kumaş kalitesine dikkat etmende fayda var. Birinci kalite pamuk içerikli malzemelerden üretilen sırt ter bezleri bebeğin için ideal. Pek çok farklı model ve tasarımda sunulan ter bezi çeşitlerine Lolons farkıyla sahip olabilirsin.

Sıkça Sorulan Sorular 

  • Bebek ağız bezi satın alırken neye dikkat etmeliyim?

Bebeğine ağız bezi satın alırken pamuk ya da müslin gibi doğal içerikli kumaşlardan yapılmış olmasına dikkat etmen gerekiyor.

  • Bebeğimin ağız mendilini nasıl yıkamalıyım?

Ürünün yıkama talimatlarına dikkat ederek 30-60 derece sıcaklıkta ve organik temizlik ürünleri kullanarak ürünü çamaşır makinesinde ya da elde yıkayabilirsin.

  • Bebeğim gün içinde çok terliyor. Onun sırtını nasıl kuru tutabilirim?

Bebeğinin sırtını kuru tutmak adına satın alacağın ter bezlerini onun sırtına yerleştirebilirsin. Bez ıslandıkça kurusuyla değiştirmende fayda var.

  • Renkli ağız bezi kullanmam bebeğim için zararlı mı?

Ağız bezleri, bebeklerin hassas ciltleri düşünülerek doğal malzemelerden üretiliyor. Kimyasal içermeyen tekniklerle renklendirilen ürünleri tercih ederek bebeğine gönül rahatlığıyla satın alabilirsin.