Keçi Sütü Maması

Doğumdan itibaren hiç ya da yeterli anne sütü alamayan bebekler için özel olarak geliştirilen formül mamalar, diğer bir adıyla devam sütleri farklı içerikleriyle burada yer alıyor. Bunların içinde ise besin değeri açısından anne sütüne en yakın olan keçi sütünden yapılan mamalar öne çıkıyor. Keçi sütü maması çoğunlukla inek sütünü tolere edemeyen bebekler için tercih ediliyor. Farklı ve güvenilir markaların etiketini taşıyan zengin çeşitlilikteki keçi sütü bazlı mamaları Lolons'ta kolaylıkla bulup satın alabilirsin. Zenginleştirilmiş içeriğiyle keçi sütü mamaları bu sayfada uygun fiyatıyla seni bekliyor.

Keçi Sütü Maması Çeşitleri ve Fiyatları

Keçi sütünde bol miktarda bulunan ve önemli bir biyoaktif olan laktoferrin, bağışıklık sistemi fonksiyonlarının düzenlenmesinde yardımcı maddelerden biri olarak biliniyor. Keçi sütü mamalarının da içeriğinde bulunan bu inhibitör madde, bebeğinin bağırsaklarının ideal çalışması için yardımcı oluyor. Ayrıca keçi sütüyle hazırlanan bebek mamaları yüksek oranda B1 ve B2 vitamini içeriyor. Mineral, kalsiyum, potasyum, fosfor ve selenyum bakımından da zengin olan bu mamaları bebeğine gönül rahatlığıyla verebilirsin. Büyümeyi olumlu yönde etkileyen keçi sütü mamaları Omega-3 ve Omega-6 yağ asitleri sayesinde bebeklerin beyin ve sinir sistemi gelişimini de desteklemek için birebir. Hekim kontrolünde kullanılması önerilen keçi sütü mamalarından dilediğini bu sayfadan zahmetsizce satın alabilir ve bebeğini bu mamalarla rahatlıkla besleyebilirsin.

Besin Değeri Yüksek Keçi Sütü Mamaları Lolons'ta

Bebeklerin yaş aralığına göre çeşitlenen keçi sütü bebek mamaları 0-6 aylık ve 6-12 aylık bebeklere özel ürünleriyle burada annelere sunuluyor. Hücre gelişimini destekleyen nükleotidleri yapısında bulunduran bu mamalarla sen de bebeğinin gelişim sürecine katkıda bulunabilirsin. Burada görebileceğin sayısız keçi sütü bebek maması çeşidi kolay çözünen formülü sayesinde pratik biçimde hazırlanıyor. İçeriğindeki yağ globül çaplarının görece küçük olması sebebiyle daha hızlı sindirilebilen keçi sütü bazlı mamalar bebeğinin hassas bünyesi için ideal. Ayrıca pek çok markanın kaliteli ve zengin içerikli keçi sütü mamasını bir arada bulabileceğin Lolons'ta yapacağın belli tutardaki alışverişlerde kargo ücreti de yok. Böylece bebeğine fayda sağlayacak bu ürünlere kendini ve bütçeni yormadan sahip olman mümkün. Lolons, tüm keçi sütü maması çeşitleriyle burada. Vakit kaybetmeden alışverişe başla!

Keçi Sütü Maması Hazırlanışı

Bebeğin için herhangi bir mamayı hazırlamadan önce ellerini güzelce yıkamanda fayda var. Keçi sütü bazlı mamaları koyacağın biberonu ve biberon başlığını da temizledikten sonra yeterli miktarda içme suyunu da kaynatıp ılımaya bırakabilirsin. Keçi sütü mamasının ambalajında belirtilen ölçüde ılımış suyu biberona koyman gerekiyor. Daha sonra mamanın içindeki ölçü kaşığını toz mamayla doldurup biberondaki suya ilave edebilirsin. Sıra, suyla mamanın homojen bir kıvam almasına geliyor. Bunun için biberonu iyice çalkalamanda fayda var. Keçi sütü mamasının hazır olduğunu düşündüğün anda sıcaklığını kontrol ederek bu mamayla bebeğini besleyebilirsin. Aklındaki keçi sütü maması çeşidini buradan bul, avantajlarla satın al, zamandan ve bütçeden tasarruf etmenin tadını çıkar!

Sıkça Sorulan Sorular

Keçi sütü maması her bebek için kullanılabilir mi?

Keçi sütü mamaları, doktor tavsiyesiyle, genellikle inek sütüne alerjisi olan ya da inek sütünü tolere edemeyen bebekler için kullanılıyor.

3 aylık kızım için nasıl bir keçi sütü maması seçmeliyim?

3 aylık kızın için hekiminin tavsiye ettiği 0-6 aylık keçi sütü mamalarından seçim yapabilirsin.

Keçi sütü maması faydaları nelerdir?

Keçi sütü, besin değeri açısından anne sütüne en yakın sütler arasında yer alıyor. Dolayısıyla keçi sütünden elde edilen bebek mamaları da bebeklerin ihtiyacı olan vitamin, mineral ve protein değerlerini onlara ideal biçimde verdiği için bebekler için oldukça faydalı.

Keçi sütünün sindirimi neden daha kolay?

Keçi sütü maması çeşitleri, içeriğindeki yağ globül çaplarının görece küçük olması sebebiyle bebekler tarafından kolaylıkla sindirilebilir.