Bebek Oto Koltuk Yükseltici

Bebek oto koltukları, bebeklerin araç içinde konforlu ve güvenli seyahat edebilmelerine yardımcı olur. Doğumdan itibaren kullanılabilen oto koltukları hem bebeklere hem de ailelerine rahat bir araba yolculuğu imkânı sunar. Ayrıca oto koltukları için özel olarak geliştirilen birtakım aksesuarlar bu konforun daha da artmasına katkıda bulunur. Bu oto koltuğu aksesuarlarından biri de yükselticiler. Bebek oto koltuk yükseltici çeşitleri minik yavrunun hem daha rahat hissetmesini hem de daha emniyetli olmasını sağlar. Oto koltuk yükseltici dolgulu yapısı sayesinde çocukları emniyet kemeri için uygun yüksekliğe ulaştırabilir. Bu sayede emniyet kemeri kullanımını mümkün kılarak çok daha güvenli bir yolculuk sunar. Farklı özellikteki oto koltuk yükseltici çeşitleri arasından bebeğin ve oto koltuğu için en uygun olanı seçmeye hemen başlayabilirsin.

Çocuk Oto Koltuk Yükselticisi Çeşitleri

Bilindiği gibi çocuklar 12 yaşına gelene kadar oto koltuğu kullanmalıdır. Çünkü 12 yaşın altındaki çocukların fiziki gelişimi itibarıyla emniyet kemeri takabilmesi mümkün değildir. Bu yüzden çocukların araç içinde seyahat ederken oto koltuğunda oturması ya da koltuk yükseltici ile desteklenmesi gerekir. Koltuk yükselticiler, yolculuk esnasında çocukların güvenliğini sağlamak için tercih edilebilecek önemli aksesuarlardan biridir. Araç koltuk yükseltici genellikle 3 yaşından 12 yaşına kadar olan çocuklara uygun oto koltukları ile kullanılır. Ayrıca doğumdan itibaren kullanılabilen oto koltukları ile de kullanıma uygun olan yükseltici modelleri de bulunur.

Oto Koltuğu Yükseltici Nasıl Kullanılır?

Otomobile monte edilerek kullanılan oto koltuğu yükseltici çeşitleri, araç seyahatlerinde 3 yaşın üzerindeki çocukların güvenliğini sağlamak amacıyla kullanılan ürünlerdir. Çocuk oto koltuk yükselticilerinin temel görevi otomobil koltuğuna oturan çocuğun boyunu yükselterek, emniyet kemeri için uygun yüksekliğe ulaşmasını sağlamaktır. Araba koltuk yükseltici artık oto koltuğunda seyahat etmeyen her çocuk için gereklidir. Oto koltuk yükselticiler çocukların araç içindeki güvenliğini arttırmanın yanı sıra konforunu da arttırır. Çocuğun yükselticiler sayesinde daha yüksekte olacağı için seyahatlerde dışarıyı seyredebilir ve bu sayede araç içinde canı sıkılmaz. Minik yavrunun yol boyu rahat etmesi ve iyi hissetmesi dolaylı olarak senin de konforlu hissetmeni sağlar.

İsofix Oto Koltuk Yükseltici

İsofix oto koltuk yükseltici çeşitleri sayesinde çocuğunla birlikte güvenli bir araba seyahati gerçekleştirebilirsin. Bebek oto koltuklarında en üst düzey güvenlik sağlayıcı olarak uluslararası çevrelerce de kabul edilmiş bir montaj sistemi olan isofix sistemi, oto koltuk yükselticilerinde de bulunuyor. İsofix özellikli bebek oto koltuk yükselticileri, araç ile tam bir uyum sağlar. Kolay ve hızlı bir şekilde araca takılarak kullanabileceğin bu yükselticiler, farklı marka seçenekleriyle Lolons’ta seni bekliyor! Oto koltuk yükseltici fiyatları kullanılan üretim malzemeleri ve kumaş özelliklerine göre değişkenlik gösterebiliyor. En uygun bebek oto koltuğu yükseltici fiyatlarını kategorimiz üzerinden inceleyerek, beğendiğin modeli güvenle satın alabilirsin. Vazgeçilmez oto koltuğu aksesuarlarından biri olan kılıflar içinse Bebek Oto Koltuk Kılıfı kategorimizi ziyaret edebilirsin.

Sıkça Sorulan Sorular

Oto koltuk yükselticileri ne işe yarar?

Oto koltuk yükselticileri otomobil koltuğuna oturan çocuğun boyunu yükselterek, emniyet kemeri için uygun yüksekliğe ulaşmasını sağlar. Böylece minik yavrun araç içerisinde çok daha güvenli bir şekilde seyahat edebilir.

Oto koltuk yükselticisi hangi koltuğa takılır?

Oto koltuğu yükselticisini daima arka koltuklardan birine yerleştirmen gerekir. Oto koltuğu yükselticisi için en iyi lokasyon genellikle arka orta koltuk olarak tavsiye edilir.

Oto koltuk yükselticisi nasıl takılır?

Oto koltuk yükselticinin takılma aşamaları modeller arasında farklılık gösterebilir. Bu yüzden satın aldığın modelin kullanım kılavuzundaki talimatlara uyarak monte işlemini gerçekleştirmelisin.

İsofix’li yükseltici nedir?

İsofix’li yükseltici, oto koltuklarında en üst düzey güvenlik sağlayıcı olarak kabul edilmiş bir montaj sistemi olan isofix’e sahip yükselticidir.