Bebek Oto Koltuğu Kılıfı

Bebeklerin araç içinde güvenli ve konforlu bir şekilde seyahat edebilmelerine olanak sağlayan oto koltukları doğumdan itibaren kullanılabilen bebek ürünleri arasında yer alıyor. Bebeğinle gezmek, seyahat etmek istediğinde onu oto koltuğuna oturarak emniyette olmasını sağlayabilirsin. Hem bebeklere hem de ebeveynlerine büyük rahatlık sunan oto koltukları birtakım aksesuarlarla daha da konforlu hale getirilebiliyor. Oto koltuğu aksesuarlarından biri de bebek oto koltuğu kılıfı. Oto koltuğu kılıfları, adından da anlaşılacağı gibi bebek oto koltuklarına geçirilerek kullanılıyor. Bu ürünlerin kullanım amacı hem oto koltuğunu kirlenmekten korumak hem de pamuklu yapısıyla bebeklerin terlemesinin önüne geçmek. Farklı kumaş özellikleri, farklı ölçüler ve farklı renk seçenekleriyle sunulan bebek koltuk kılıfı çeşitlerini kategorimiz üzerinden incelemeye hemen başlayabilirsin.

Bebek Oto Koltuk Kılıfı Niçin Kullanılır?

Bebekler oto koltuğunda uzun süre seyahat ettiğinde sıcak havanın da etkisiyle terleyebilirler. Pek çok oto koltuğunun kumaş özelliği yüksek pamuk içermediğinden terletmeye elverişlidir. Oto koltuğu kılıfı ise bebeklerin terlemesinin önüne geçecek özel kumaş yapısına sahip bulunur. %100 pamuktan üretilen bebek oto koltuk kılıfları terletme yapmaması sayesinde minik yavrunun konforlu bir şekilde seyahat edebilmesini sağlar. Bebek oto koltuk kılıfları aynı zamanda oto koltuğunun kirlenmesini de önler. Bebeğin araç içinde bir şeyler yerken ya da içerken oto koltuğunu kirletebilir ancak kılıf takılı olan oto koltuklarının kirlenmesi önlenmiş olur. Yıkanabilir özellikteki bu kılıflar temizlenerek yeniden kullanılabilir hale getirilir.

Bebek Oto Koltuğu Kılıfı Nasıl Takılır?

Bebek oto koltuğu kılıflarının sunmuş olduğu en önemli avantajlardan biri kolayca takılıp çıkarılabiliyor olması. Bu sayede oto koltuğu kılıfını sık sık temizleyebilir ve yeniden kullanıma hazır hale getirebilirsin. Oto koltuğu kılıfları oto koltuğuna üstten geçirilerek takılır. Kılıfta yer alan pencerelerden emniyet kemeri ve bağlantı yerleri dışarı çıkarılır. Lastikli olması sayesinde esnek bir yapıya sahip olan oto koltuk kılıfı modelleri oto koltuğuna son derece kolay bir şekilde geçirilebilir. Terletmez bebek oto koltuk kılıfı modelleri arasında silinebilir özelliğe sahip seçenekler de bulunur. Bu sayede ufak tefek lekeleri oto koltuk kılıfını çıkarmaya gerek duymadan nemli bir bezle silerek de temizleyebilirsin.

Terletmeyen Oto Koltuk Kılıfları ile Bebeğin Daima Konforlu!

Bebek oto koltuğu terletmeyen kılıf modelleri bebeğinin her an konforlu hissetmesini sağlar. Özellikle sıcak yaz aylarında ailecek gerçekleştireceğiniz seyahatte minik yavrunun yol boyu rahat edebilmesi için oto koltuğuna terletmez özellikteki bu kılıflardan geçirebilirsin. Oto koltuğu kılıfı bebekler için özel olarak tasarlandığından %100 pamuk kumaştan ya da %100 pamuk havlu kumaştan üretilir. Oto koltuğu kılıflarının bazıları 30 derecede çamaşır makinesinde yıkanabilirken bazılarının yalnızca elde yıkanması önerilir. Bu yüzden oto koltuk kılıfı seçerken ürün detay sayfasından yıkama bilgilerini dikkatlice incelemende fayda var. Oto koltuk kılıfı gibi oto koltuğunun konforunu arttıracak bir başka aksesuar olan oto koltuk yükseltici modellerini de ilgili kategorimizden incelemeyi unutma!

Sıkça Sorulan Sorular

Bebek oto koltuğu kılıfı ne işe yarar?

Bebek oto koltuğu kılıfı terletmeme özelliği ile bebeğinin terlemeden seyahat edebilmesini sağlar. Bu kılıflar aynı zamanda oto koltuğunun kirlenmesini de önler.

Oto koltuğu kılıfı alırken nelere dikkat etmeliyim?

Oto koltuk kılıfı alırken kılıfın kumaş özelliklerine, yıkama koşullarına ve uyumlu olduğu oto koltuğu gruplarına dikkat etmelisin.

Oto koltuğu kılıfı ana kucağı ile de uyumlu mu?

Grup 0 oto koltuğu ile uyumlu olan kılıflar ana kucağı ile de uyumludur.

Oto kılıfları kaç derecede yıkanır?

Bazı oto koltuğu kılıflarının sadece elde yıkanması önerilir. Çamaşır makinesinde yıkanabilen bebek oto koltuk kılıflarını ise 30 derecede yıkayabilirsin.