%67
14,90 TL 4,90 TL
Ücretsiz Kargo
%33
29,90 TL 19,90 TL
Ücretsiz Kargo
Outlet Ürünü
%18
129,90 TL 106,90 TL
Ücretsiz Kargo
%18
129,90 TL 106,90 TL
Ücretsiz Kargo

Kapı Stoperi

Bebeklerin hareketlenmeye başladığı 6-7. aydan itibaren evde minikler için birtakım güvenlik önlemleri almak gerekir. Dolap kilitleri, kapı stoperleri, fırın düğme koruyucuları bu güvenlik ürünlerinden bazıları. Kapı stoperi her evin ihtiyacı olan bebek güvenlik ürünleri arasında yer alıyor. Evdeki kapıların hızlı bir şekilde çarpmasını ya da bebeklerin parmaklarını kapıya sıkıştırmasını engelleyecek olan kapı stoperi uygun fiyat seçenekleriyle de alım kolaylığı sunuyor. Kapı stoperi her ne kadar bebek güvenlik ürünlerinden biri olarak bilinse de aslında her evde bulunması gereken bir ürün. Çünkü kapı stoperleri, kapıların hızlı bir şekilde duvara çarpmasını önlediğinden hem duvarın hem de kapı ve kapı kolunun zarar görmesini de engeller. İster bebeğine güvenlik önlemi sunmak için istersen de kapı ve duvarı korumak için sen de kapı stoperi çeşitlerini kategorimizden hemen inceleyebilirsin.

Kapı Stoperi Kullanmanın Faydaları

Bebek kapı stoperi kullanmanın sayısız faydası bulunuyor. Bu faydaları hem bebekler hem de evdeki kapıların uzun ömürlülüğü açısından değerlendirebiliriz. Kapı stoperi bebekler için şu faydaları sağlar: Bebeğin parmağını, elini kapıya sıkıştırmasına engel olur. Bebeğinin kapıyı hızla çarpmasına ve buna bağlı olarak kapının ya da camlarının kırılıp bebeğine zarar vermesine mâni olur. Kapının hızla kapanması bebeğin uyurken onun korkuyla uyanmasına neden olabilir. Kapı stoperleri bu durumun da önüne geçer. Bebekli ailelerin yanı sıra her evde kapı stoperi kullanılması önerilir. Çünkü kapı durdurucu; duvarın çizilmesini, duvarın oyulmasını, kapı kolunun zamanla aşınmasını, kapının aşınmasını, duvara çarpan kapıların yüksek ses çıkarmasını önler.

Kapı Stoperi Modelleri

Bebek koruyucu kapı stoperi modelleri arasında her odaya uyum sağlayacak pek çok seçenek bulunuyor. Kapı stoperi modelleri arasında hayvan figürlülerden dekoratif yastıklı seçeneklere, mıknatıslı modellerden ahşap seçeneklere geniş bir yelpaze bulunuyor. Bebek güvenlik kapı stoperi seçerken bu geniş model yelpazesi arasından evinin dekoruna en uygun olacakları seçebilirsin. Kapı stoperini yalnızca bir kapıda değil evdeki her kapıda kullanabilirsin. Bu yüzden mutfak kapısı için ayrı, salon için ayrı, bebek odası için ise apayrı bir model tercihinde bulunabilirsin.

Kapı Kolu Stoperi

Kapı stoperi denildiğinde akla ilk olarak kapı altı stoperi gelse de aslında iki farklı kapı stoperi çeşidi bulunuyor. Bunlardan bir diğeri de kapı kolu stoperi. Kapı kolu stoperi adından da anlaşılacağı gibi kapının koluna takılarak kullanılıyor. Çoğunlukla silikondan tasarlanan bu stoperler özellikle kapı kolu duvara değen kapılarda tercih ediliyor. Bu ürünler sayesinde bebeğin kapıyı duvara hızla çarpamıyor ve böylece ne duvar ne de kapı kolu zarar görmüş oluyor. Hem kapı altı hem de kapı kolu için özel olarak tasarlanan kapı stoperlerini kategorimiz üzerinden inceleyebilirsin. Daha fazla bebek güvenlik ürünü içinse Güvenlik kategorimizi ziyaret edebilirsin.

Sıkça Sorulan Sorular

Kapı stoperi ne işe yarar?

Kapı stoperi hem bebeğinin hem de kapı, duvar ve kapı kolunun zarar görmesini engeller. Kapı stoperleri sayesinde bebeğin elini ya da parmağını kapıya sıkıştırmaz. Ayrıca kapı kolu stoperleri kapı ile duvar arasındaki mesafeyi koruduğundan kapının, duvarın ve kapı kolunun aşınmasını da önler.

Kapı stoperi nereye takılır?

İki çeşit kapı stoperi bulunur. Bunlardan biri kapının altına bir diğeri ise kapının koluna takılarak kullanılır.

Kapı stoperleri ne zaman kullanılmaya başlanır?

Kapı stoperi, dolap kilidi gibi evde güvenliği arttıran ürünler doğumdan itibaren kullanılabilir. Ancak bebekler çoğunlukla 6. aydan itibaren hareketlenmeye başladığı için asıl gereklilik bu aylardan sonra başlar.