%21
149,90 TL 117,90 TL
Ücretsiz Kargo
%21
149,90 TL 117,90 TL
Ücretsiz Kargo
%25
349,90 TL 261,90 TL
Ücretsiz Kargo
%25
349,90 TL 261,90 TL
Ücretsiz Kargo
%25
349,90 TL 261,90 TL
Ücretsiz Kargo
%26
339,90 TL 251,90 TL
Ücretsiz Kargo
%26
339,90 TL 251,90 TL
Ücretsiz Kargo
%15
176,90 TL 149,90 TL
Ücretsiz Kargo
%24
49,90 TL 37,90 TL
Ücretsiz Kargo
%24
49,90 TL 37,90 TL
Ücretsiz Kargo
%21
149,90 TL 117,90 TL
Ücretsiz Kargo
%15
176,90 TL 149,90 TL
Ücretsiz Kargo
Yeni
%21
629,90 TL 499,90 TL
Ücretsiz Kargo

Bebek Güvenli Yatış Yastığı

Minik yavrun dünyaya geldiği andan itibaren onun sağlığı, rahatı ve güvenliği için birçok ürün edinmen gerekecek. Bu ürünlerden biri de güvenli yatış yastığı. Bebeklerin anatomik yapısı göz önünde bulundurularak tasarlanan güvenli yatış yastığı modelleri, bebeklerin yatış pozisyonunda sağlıklı bir şekilde nefes alıp verebilmelerine yardımcı olur. Formu, sertliği ve yapısıyla bebeklerin rahat nefes alıp vermesine olanak sağlayacak şekilde dizayn edilen güvenli yan yatış yastığı farklı marka ve model seçenekleriyle Lolons’ta beğenilere sunuluyor. Minik yavrunun yatış pozisyonundayken kendini rahat hissetmesini sağlayacak güvenli yatış yastığı modellerini kategorimiz üzerinden incelemeye hemen başlayabilirsin.

Bebek Güvenli Yatış Yastığı Nedir?

Bebek güvenli yatış yastığı, bebeklerin güvenli bir şekilde yatabilmelerini sağlamak amacıyla özel olarak geliştirilen bir bebek yastığı çeşididir. Bilindiği gibi özellikle yeni doğan bebeklerde boğulma riskine karşı doktorlar ebeveynleri sürekli uyarıyor. Genellikle bebeğin dünyaya geldiği ilk birkaç yıl içerisinde meydana gelebilen ani bebek ölüm sendromu, görünüşte sağlıklı olan bebeğin açıklanamayan nedenlerle uykuda hayatını kaybetmesi olarak ifade ediliyor. Uzmanlara göre bu durum çoğunlukla iç ya da dış etmenler sebebiyle bebeğin sağlıklı bir şekilde nefes alamamasına bağlanıyor. Bu sendroma karşı risk faktörlerini azaltmak içinse bebeğin nefes yollarını tıkayarak solunumunun kesilmesine neden olabilecek durumlardan uzak tutulması gerekiyor. Güvenli yatış yastıkları gerek yapısı gerekse de formuyla bebeklerin yatış pozisyonunda rahat bir nefes alabilmesine olanak sunuyor. Farklı şekillerde ve boyutlardaki seçenekleriyle her bebeğe uygun bir alternatifle sunulan güvenli yatış yastıkları bebeğini en güvenli şekilde yatırmak isteyen ebeveynlerin tercihi oluyor.

Güvenli Yatış Yastığı Özellikleri

Bebek yan yatış yastığı olarak da bilinen güvenli yatış yastığı, farklı şekil ve boyutlarda dizayn ediliyor. Çoğunlukla hava deliklerine ve sert bir sünger görünümüne sahip olan bu yastıkların ayrıca nefes alabilen bir astar yüzeyi bulunuyor. Fermuarlı yapıdaki bu astar genellikle yıkanabilir özellikte oluyor ve böylece gerektiğinde kolay bir şekilde temizlenebiliyor. Bilindiği gibi özellikle ilk aylarda bebeklerin yan yatırılması öneriliyor. Bunun sebebi bebeğin yatarken istifra ettiği durumlarda kusmuğunun hava yolunu kapamasına engel olmak… Bu yüzden bebeğe yan yatış pozisyonu sunan güvenli yatış yastıkları yan yatma yastığı olarak da adlandırılıyor.

Güvenli Yatış Yastığı Kullanmanın Önemi

Güvenli yan yatış yastığı yeni doğan bebeklerin hem konforlu hem de emniyetli bir şekilde yatırılabilmesine olanak sunuyor. Bilindiği gibi çocuk doktorları ve bebek hemşireleri yeni doğan bebeklerin yan pozisyonda yatmalarını ve uyumalarını tavsiye ediyorlar. Yan yatış yastığı bebeklere bu yatma pozisyonunu sunduğundan onların uykusunda daha güvenli olmalarına yardımcı oluyor. Böylece bebekleri uykudayken anne babaların içi de rahat edebiliyor. Farklı renk, boyut ve tasarımlarla sunulan bebek güvenli yatış yastığı modelleri arasından dilediğini seçebilir, Lolons farkıyla güvenle satın alabilirsin. Birbirinden kaliteli ve konforlu bebek yataklarını incelemek içinse Bebek Yatağı kategorimizi ziyaret edebilirsin.

Sıkça Sorulan Sorular

Yan yatış yastığı kaç aya kadar kullanılır?

Bebeklerin kendi kusmuklarıyla boğulmamaları için 6 aya kadar olan bebekleri yan yatırmak önerilir. 6 aydan sonra bebeklerde kaslar gelişir ve yan yatırma gereği ortadan kalkar. Ancak bebek halen yastığı kullanmak istiyorsa kullanmasında sakınca bulunmaz.

Yan yatış yastığı gerekli mi?

Güvenli yan yatış yastığı özellikle yeni doğan bebeklerde boğulma riskini önlediği için gerekli bir üründür. Güvenli yatış yastığı bebeklere hem daha sağlıklı hem de daha güvenli bir yatış pozisyonu sunduğundan pek çok ebeveynin tercihi olmaktadır.

Yan yatış yastığı nasıl kullanılır?

Bebek güvenli yan yatış yastığı bir tarafı kısa diğer tarafı uzun olmak üzere genellikle iki parçadan oluşur. Bebeğin yüzü kısa tarafa dönük olarak yatırılır.

Yan yatış yastığı yıkanabilir mi?

Çoğu modelde çıkarılabilir bir astar bulunur. Bu astarı çıkarıp kolayca yıkayabilirsin.