Fırın Kilidi

Özellikle 6-7. aydan itibaren hareketlenemeye başlayan miniklere ev içerisinde daha güvenli koşullar sunmak için bebek güvenlik ürünlerinden yardım almak gerekir. Buzdolabı kilidi, çekmece kilidi ve fırın kilidi gibi ürünlerle evde kullanılan bu eşyaları sabitlemek ve bebeğin açamayacağı duruma getirmek son derece önemlidir. Keşfetmeye ve incelemeye bu dönemlerde hayli merak olan minikler açabildikleri tüm dolap kapaklarını açmak hatta içini boşaltmak isteyebilirler. Bu sebeple oluşabilecek çeşitli kazaların önüne geçmek için çeşitli güvenlik kilitleri edinebilirsin. Evdeki dolaplarda kullanmak üzere dolap kilitleri, buzdolabı kapağını açılamaz hale getirmek üzere buzdolabı kildi, fırın kapağını bebeğinin açamayacağı şekle sokmak içinse fırın kapak kilidi kullanabilirsin. Farklı marka ve tasarım seçenekleriyle sunulan tüm bu kilit çeşitlerini Lolons ile kolayca bulabilirsin.

Fırın Kilidi Nedir, Ne İşe Yarar?

Bebek fırın kilidi, fırın kapağına takılarak kullanılan ve böylece kapağın çocuklar tarafından açılabilmesini önleyen güvenlik ürünleridir. Evdeki ocak, fırın gibi eşyalar bebekler için çeşitli tehlikeler oluşturabilecek eşyalardır. Özellikle açık vaziyetteki fırın ya da ocağa bebeğin ulaşması istenmeyen kazaların meydana gelmesine neden olabilir. Dolayısıyla güvenlik kilidi kullanarak evdeki bu gibi eşyalara karşı yüksek emniyet önlemleri oluşturmak gerekir. Fırın kilidi bebekli evler için özel olarak tasarlanmış bir bebek güvenlik ürünüdür. Fırın kilidi kullanılan fırınların kapağı, bebekler tarafından açılamayacağı için evde arzu edilen güvenli ortam sağlanmış olur.

Bebek Fırın Kilidi Kullanımında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Fırın güvenlik kilidi evde kullanılan fırınlar için uygun olup, bebeklerin fırın kapaklarını açmasını önleyen ürünlerdir. Fırın kilitlerinin kullanımı son derece kolaydır. Birçoğu yapıştırılarak kullanılan fırın kilitleri fırına dikkatlice yapıştırılmalıdır. Yapıştırmadan önce, kilitleme plakasındaki okun kilitleme kapağındaki ok ile aynı hizada olduğundan emin olunmalı ve hizalama tamamlandıktan sonra ürün fırına yapıştırmalıdır. Bebek fırın kilidini, fırın kapağının birkaç cm uzağına yapıştırabilirsin. Fırın kilidini yapıştırdıktan sonra bebeğini gözlemlemeli ve ürünün işe yarar olup olmadığını kontrol etmelisin. Eğer bebeğin kilidi kolayca sökebiliyor ya da fırın kapağını açabiliyorsa kilit doğru bir şekilde takılmamış olabilir.

Fırın Kilidi Kullanmanın Önemi

Hareketlenmeye başlayan bebekler için evde çeşitli güvenlik önlemleri almak son derece önemlidir. Özellikle fırın ve ocak gibi büyük tehlikelere sebep olabilecek eşyalar mutlaka güvenlik kilitleri ile emniyetli hale getirilmelidir. Çalışır durumdaki bir fırının kapağının açılması ve bebeğin elini içine sokması, son derece ciddi kazalara neden olabilir. Bu ve bunun gibi kazaların önüne geçmek için fırını bir fırın kilidi ile emniyetli hale getirebilirsin. Fırınlar için tasarlanan kilitler kapağın yanı sıra fırın düğmelerinin açılmasını da önler. Eğer fırının düğmeleri bebeğinin ulaşabileceği seviyede ise fırın düğme kilidi de kullanman gerekir. Aynı şekilde düğme kilitlerini ocaklar için de kullanabilirsin.

Sıkça Sorulan Sorular

Fırınları emniyetli hale getirmek için hangi kilitleri almalıyım?

Fırınları bebeğin için emniyetli hale getirmek amacıyla fırın kapağının açılmasını engelleyen fırın kilidi ve fırın düğmelerinin açılmasını engelleyen fırın düğme kilidi almalısın.

Fırın kilidi ne zaman alınmalıdır?

Her bebeğin gelişim seyri farklılık. Bebekler çoğunlukla 6. aydan itibaren hareketlenmeye başlar. Bebeğinin hareketlenmeye başladığı dönemden itibaren bebek güvenlik kilitleri kullanman gerekir.

Fırın kapağı kilidi nasıl takılır?

Fırın kapağı kilidini takmak son derece kolaydır. Arkasında 3M yapıştırıcı bulunan güvenlik kilitleri, kilitleme plakasındaki okun kilitleme kapağındaki ok ile aynı hizada olduğundan emin olduktan sonra fırına yapıştırılır. Fırın kilidini, fırın kapağının birkaç cm uzağına yapıştırmak gerekir. Ürünü yapıştırdıktan sonra 20 saniye bastırıp yapışkanlığını desteklemek önerilir.