Emekleme Dizliği

Her bebeğin gelişim süreci farklılık gösterdiğinden emekleme, yürüme, konuşma zamanları da farklılık gösterir. Bebeklerin vücut kasları ve motor becerileri hazır olan bebekler çoğunlukla 8. aydan itibaren emeklemeye başlar. Ancak bu dönemde emeklemeye başlamayan bebek için endişelenmeye gerek yoktur. Çünkü her bebeğin gelişim seyri farklıdır. Kimi bebekler 6. aydan itibaren kimi bebeklerse 10. aydan itibaren emeklemeye başlayabilir. Emeklemeye başlayan miniklerin ev içerisindeki konforunu ve güvenliğini arttırmak için birtakım bebek güvenlik ürünleri edinmek gerekir. Bu ürünlerden biri de emekleme dizliği. Minik yavrun emeklerken dizlerini sürekli olarak evde farklı yüzeylere sürtebilir ya da çarpabilir. Bebek emekleme dizliği işte bu sorunun önüne geçer. Farklı tasarımlara sahip emekleme dizlikleri ile sen de bebeğinin hassas dizlerini korumaya alabilirsin. Emekleme dizliği modellerini incelemek için kategorimizde gezinmeye hemen başlayabilirsin.

Emekleme Dizliği Ne İşe Yarar?

Emekleyen bebek dizliği, bebeklerin dizlerini korumak amacıyla geliştirilmiş bir bebek güvenlik ürünüdür. Emeklemeyi keşfeden bebeğin evin içindeki her köşeye emekleyerek ulaşmaya çalışır. Evdeki yüzeyler farklı yapıda olabilir ve bebeğinin dizinde yaralara, sürtülmelere sebebiyet verebilir. Emekleme dizlikleri ile bebeğini olası kaza ve yaralanmalara karşı koruyabilirsin. Emeklerken çok daha konforlu ve güvenli hissedecek olan bebeğin evin içinde daha özgürce emekleyebilecek! Çoğunlukla 6. aydan itibaren kullanılan emekleme dizlikleri bebeğin diz kapağına takılarak kullanılan son derece hafif ürünlerdir.

Emekleme Dizliği Özellikleri

Emekleme dizliği kullananlar tarafından yapılan yorumları incelediğinde de görebileceğin gibi bu dizlikler bebekleri pek çok yaralanma ve kazaya karşı koruyor. Yumuşak dokulu bir yapıya sahip bulunan emekleme dizlikleri ayrıca farklı renk ve tasarım seçenekleriyle beğenilere sunuluyor. Bebeklerin dizine takılarak kullanılan bebek sürtünme dizliği tıpkı bir çorap gibi bebeğin ayak kısmından geçiriliyor. Dize kadar getirilen bu ürünler diz kapağında sabit bırakılıyor. Bu sayede bebek emeklemeye başladığı anda bu dizlikler bir kalkan görevi görüyor ve bebeğinin dizlerinin yer ile direkt temas etmesini önlüyor. Emeklemek için dizlik olarak tasarlanan bu ürünler bebeklerin yürümeye başladığı ilk aylarda da kullanılabiliyor. Yürümeye yeni başlayan bebekler sık sık düştüğü için destekli emekleme dizliği çeşitleri olası yaralanmaların önüne geçiyor.

Bebekler İçin Daha Güvenli Bir Emekleme Serüveni…

Minikler için daha güvenli bir emekleme serüveni sunan emekleme dizlikleri, emeklemeye başlayan bebeklerin sahip olması gereken güvenlik ürünleri arasında yer alıyor. Emekleme dizliği yazlık ve kışlık gibi hava şartlarına uygun seçeneklerle sunuluyor. Kışlık emekleme dizlikleri daha kalın bir yapıdayken yazlık modeller bebeğini terletmeyecek yapıya sahip bulunuyor. Aynı zamanda farklı renk seçenekleriyle sunulan bebek emekleme dizlikleri arasından beğendiğini kolayca satın alabilirsin. Bebek güvenlik ürünleri arasında önemli bir yere sahip bebek güvenlik kilitlerini de incelemek istersen Dolap Kilidi kategorimizi ziyaret edebilirsin.

Sıkça Sorulan Sorular

Bebek sürünme dizliği ne zaman kullanılır?

Her bebeğin gelişim süreci farklılık gösterse de bebekler genellikle 6. aydan itibaren emeklemeye başlar. Dolayısıyla bu dizliklerin 6. aydan itibaren kullanımı uygundur.

Bebek emekleme dizliği nedir?

Emekleme dizliği, bebeğin emeklerken sürekli olarak yere çarptığı dizlerini korumak için geliştirilmiş bir güvenlik ürünüdür.

Emekleme dizliği nasıl takılır?

Emekleme dizlikleri tıpkı bir çorap gibi ayak kısmından giydirilir. Ardından diz kısmına kadar çekilir ve diz kapakları örtülü kalacak şekilde burada sabitlenir.