Çekmece Kilidi

Her bebeğin gelişim süreci farklılık gösterse de çoğu bebek 6-7. aydan itibaren hareketlenmeye başlar. Emeklemeye ve ardından da yürümeye başlayan bebekler evin her bir köşesini keşfetmek isterler. İşte bu dönemlerden sonra bebeğin evdeki güvenliğini sağlamak gerekir. Evde bebek güvenliğini sağlamaya yardımcı olacak bebek güvenlik ürünleri Lolons ile beğenilere sunuluyor. Buzdolabı kilitlerinden çekmece kilitlerine, fırın kilitlerinden emekleme dizliklerine pek çok bebek güvenlik ürününü Lolons’ta bulabilirsin. Bebeğinin evde çok daha güvenli bir şekilde vakit geçirmesine yardımcı olacak bebek güvenlik kilitlerini keşfetmeye hemen başla!

Bebek Çekmece Kilidi Nedir, Ne İşe Yarar?

Emekleme ve yürüme dönemiyle birlikte minikler evde dolaşmaya, farklı alanları keşfetmeye ve incelemeye başlarlar. Ancak bu durum onlar için birtakım kaza, yaralanma ve istenmeyen durumların meydana gelmesine neden olabilir. Örneğin pek çok bebek ayağa kalkmayı keşfettiğinde dolap ve çekmecelerden destek alır. Çekmecenin elinin altından kayması minik yavrunun düşmesine, yaralanmasına sebep olabilir. Bunun yanı sıra çekmece içlerinde bulunan kırılacak eşyalar ya da kesici ürünler de bebekler için tehlikelidir. Bu yüzden evde bu çekmeceleri bebeklerin açamayacağı duruma ve sabit hale getirmek gerekir. İşte bebek çekmece kilidi bu işe yarar. Evdeki çekmeceleri çekmece kilidi kullanarak açılmaz hale getirebilir, böylece bebeğin için çok daha güvenli bir ortam oluşturabilirsin.

Çekmece Kilidi Kullanırken Bunlara Dikkat!

Çekmece kilidi bebeklerin ev içinde daha güvende kalmasına yardımcı olur. Farklı tasarımlarıyla farklı şekillerde çekmece ve dolaplara tutturulabilen bu kilitlerin kullanımı oldukça kolaydır. Genellikle arkası 3M yapıştırıcı olan ve bu sayede çekmecelere kolayca yapıştırılabilen çekmece kilitleri sağlam bir yapıya sahip bulunur. Çekmece güvenlik kilidi doğru takıldığında beklenilen sonucu sunar. Kilidin doğru ve güvenli takıldığından emin olmak için taktıktan sonra bebeğini gözlemleyebilirsin. Eğer bebeğinin tüm çabalarına rağmen kilit açılmıyorsa işlevini yerine getiriyor demektir. Ancak kilit yeteri kadar dayanıklı değilse ve bebeğin kilidi kolayca açabiliyorsa ürünü yenisi ile değiştirmelisin. Kilidi çekmeceye takarken ayrıca arkasındaki bantlı kısmın mobilyaya iyice yapıştığından da emin olmalısın. Çekmecelerin yüzeyleri farklı olabileceği için çekmece kilidi seçerken evdeki çekmecelere uygun yapıda olup olmadığına da dikkat etmelisin.

Çekmece Kilidi Kullanmanın Önemi

Bebeklerin hareketlenmeye başladığı dönemde bebek güvenlik ürünleri kullanmak son derece önemlidir. Bu ürünler sayesinde olası kazaların, yaralanmaların, düşmelerin önüne geçebilirsin. Her şeyi keşfetme merakı duyan minik yavruna çekmece emniyet kilidi, dolap kilidi, buzdolabı kilidi gibi ürünlerle evde çok daha güvenli bir ortam yaratabilirsin. Uygun fiyat seçenekleriyle sunulan bebek güvenlik kilitleri en iyi marka seçenekleriyle Lolons’ta seni bekliyor. Daha güvenli bir yaşam alanı için bebek güvenlik kilitlerini incelemeye hemen başlayabilirsin.

Bebek çekmece kilidi nasıl takılır?

Çekmece kilidinin takılması oldukça kolaydır. Çekmece kilitlerinin üzerinde 3M çift taraflı yapıştırmalı bantlar bulunur. Kilit bütün haldeyken bantların koruyucu kağıtlarını çıkarıp hizalayıp çekmeceye yapıştırabilirsin. Ardından 20 saniye baskı uygulayıp çekmeceyi 12 saat boyunca açmaman gerekir.

Sıkça Sorulan Sorular

Çekmece kilidini takarken neye dikkat etmeliyim?

Kilidi takacağın çekmecenin yüzeyi önceden temizlenmiş ve kuru olmalıdır. Ayrıca kilidi yapıştırdıktan sonra 12 saat boyunca çekmeceyi kullanmamalısın.

Kilit satın alırken neye dikkat etmeliyim?

Evdeki çekmeceler yüzey olarak çeşitlilik gösterebilir. Bu nedenle her türlü yüzeye uygulanabilir bir kilit almaya dikkat etmelisin.