Buzdolabı Kilidi

Evde bebeğinin güvenliğini sağlamak için birtakım önlemler almanda fayda var. Bebek güvenlik ürünleri ile evde kolayca çeşitli önlemler alabilirsin. Çekmece kilidi, buzdolabı kilidi gibi ürünlerle bebeğinin bunları açmasını engelleyebilir, köşe koruyucuları ile bebeğini mobilya köşelerine karşı koruyabilirsin. Özellikle bebeklerin emeklemeye ardından da yürümeye geçtiği dönemler onların en hareketli ve keşfe en meraklı olduğu dönemler. Bu yüzden bebeğin bu dönemlerdeyken evi çeşitli güvenlik ürünleri ile onun için daha güvenli hale getirmelisin. Her evde bulunan eşyalardan biri olan buzdolabını buzdolabı kilitleri ile kapatabilirsin. Güvenlik kilidi olarak da bilinen bu kilitler farklı tasarım seçenekleriyle her buzdolabında kullanılabiliyor. Farklı formlardaki buzdolabı kilitlerini kategorimiz üzerinden hemen inceleyebilirsin.

Buzdolabı Kilidi Nedir, Ne İşe Yarar?

Her bebeğin gelişimi kendine özgü olsa da çoğu bebek 6. aydan itibaren hareketlenmeye başlar. Bu yüzden bu dönemden itibaren evde onun güvenliği için birtakım önlemler almak gerekir. Bebek dolap kilidi hareketlenen ve ayaklanan bebeğinin buzdolabını açabilmesini engeller. Olmazsa olmaz bebek güvenlik ürünleri arasında yer alan buzdolabı kilitleri olası pek çok kazanın önüne geçer. Buzdolabı kilidini yalnızca buzdolaplarında değil benzeri dolaplarda da kullanabilirsin. Böylece bebeğin bu dolaplara yönelse bile kapağı açamazlar. Bu kilitler bebeğin dolabı açabilmesini önlediğinden onun evdeki güvenliğini maksimize eder.

Dolap Kilidi Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bebek güvenlik dolap kilidi pek çok anne baba için hayat kurtarıcı bir üründür. Bebeklerin evde güvenle dolaşabilmesine olanak sunan bebek güvenlik ürünleri hem bebeklere hem de ebeveynlerine rahat bir nefes aldırır. Bebek güvenlik kilitlerinin kullanımı son derece basit olsa da kullanırken birtakım hususlara dikkat etmekte fayda var. Çoğu zaman dolaplardan, çekmecelerden güç alarak ayaklanmaya çalışan bebeğinin olası kazalarla karşı karşıya kalmaması için evdeki tüm bu ürünleri kilitlerle sabitlemen oldukça büyük önem taşır. Ayrıca kilitlerin, bebeğinin açamayacağı kadar güçlü yapıştığından da emin olmalısın. Kilitleri ilgili dolaplara taktıktan sonra bebeğini gözlemleyerek ürünün işe yarayıp yaramadığını gözlemlemeli, işe yaramadığı durumda ilave kilit kullanmalı ya da kullandığın kilidi yenisi ile değiştirmelisin.

Bebek Güvenlik Kilidi Kullanmanın Önemi

Bebeğinin evde düşme, çarpma, kırma, dökme, darbe alma ve yaralanma risklerini minimize etmek için bebek güvenlik kilidi kullanmalısın. İşe ilk olarak buzdolabı bebek kilidi almakla başlayabilirsin. Buzdolabı kilitleri arasında klipsli modellerin yanı sıra anahtarlı modeller de bulunur. Anahtarlı buzdolabı kilidi bir anahtar ile açıldığından bebeklerin açabilmesi son derece zor olan kilit modelidir. Klipsli buzdolabı kilitleri de yine buzdolabının minikler tarafından açılmasını engeller. Evde bebek güvenlik kilitleri ve diğer bebek güvenlik ürünlerini kullanmak son derece gereklidir. Bu ürünler sayesinde bebeğini pek çok istenmeyen duruma karşı korumuş olursun.

Sıkça Sorulan Sorular

Buzdolabına kilidi nasıl takılır?

Buzdolabı kilidinin takılma işlemi modeller arasında farklılık gösterebilir. Çoğu buzdolabı kilidinin üzerinde 3M çift taraflı yapıştırma bantları bulunur. Kilit bütün haldeyken bandın önce birinin koruyucu kağıdını çıkarıp dolabın yan tarafına ardından da ikinciyi hizalayıp, kağıdını çıkarıp dolabın ön tarafına yapıştırmalısın. Yapıştırmanın ardından 20 saniye boyunca baskı uygulaman ve 12 saat dolabı kullanmaman gerekir. Bu yüzden bu işlemi gece yatarken yapmak idealdir.

Anahtarlı buzdolabı kilidinin farkı nedir?

Anahtarlı buzdolabı kilidi, diğer güvenlik kilitlerinden farklı olarak bir anahtar yardımıyla açılır.

Bebek güvenlik kilitleri ne zaman alınmalı?

Bebeğin hareketlenmeye başladığı 6-7. aydan itibaren bu ürünler alınabilir.