Bebek Pencere Kilidi

Bebeklerin yavaş yavaş ayaklanmaya başlamasıyla birlikte evlerde birtakım güvenlik önlemlerinin alınması gerekiyor. Dolap kilidi, çekmece kilidi, köşe koruyucu ve pencere kilidi gibi ürünler bebek olan her evde kullanılması gereken güvenlik ürünlerinden bazıları. Merak ve keşfetme dürtüsüyle evin her bir köşesini keşfe çıkan minikleri balkon kapısı ve pencere gibi yerlerden daima uzak tutmak gerekiyor. Her ne kadar bebeğini gözünün önünden ayırmayacak olsan da pencere ve balkon kapısını kilitlerle daha güvenli hale getirebilirsin. Balkon kapısı ve pencereler için kullanabileceğin kilitler farklı markaların en kaliteli ürün seçenekleriyle Lolons’ta seni bekliyor!

Çocuk Pencere Kilidi Nedir, Ne İşe Yarar?

Pencereler, kaçıncı katta oturuluyor olursa olsun çocuklar için evdeki en tehlikeli alanlardan biridir. Bu yüzden çocuk pencere kilidi ile pencerelerde önlem almak gerekir. Çocuk pencere kilidi, pencere ya da pimapen kapıların uygun bir yerine monte edilerek kullanılan bebek güvenlik ürünlerindendir. Özellikle pencerelerin yanında koltuk, yatak, masa ve sandalye gibi mobilyalar bulunuyorsa minikler saniyeler içinde bunların üstüne çıkarak pencerelere ulaşabilir. Pencerelerin her an kapalı tutulması da yeterli bir önlem değildir. Bebekler için pencerelerde en güvenli önlem kilit kullanımıdır. Bu yüzden evdeki pencereleri kontrol altına almak ve pencerelere güvenlik kilidi takmak miniklerin can güvenliği açısından oldukça önemlidir.

Pencere Kilidi Kullanmanın Önemi

Bebek güvenlik ürünlerinin kullanımı, miniklerin can sağlığını korumak açısından son derece önemlidir. Bebek pencere kilidi, bebekler için evdeki en tehlikeli alanlardan olan pencereleri kilitli tutmaya yarar. Çoğunlukla vidalı tasarıma sahip bulunan pencere kilitleri pencere ve pimapen balkon kapılarına kolayca monte edilebilir. Takıldığı pencerenin tam açılmasını engelleyerek minikler için evde güvenli bir ortam yaratan bu kilitler, olası pek çok düşme kazasının önüne geçer. Sadece anahtarı ya da açma düğmesi ile açılabilen bu kilitleri miniklerin açabilmesi hayli zor olacağından onlar için maksimum güvenlik sunar. Kolayca uygulanabilen ve ömür boyu kullanılabilen pencere güvenlik kilidi çeşitleri bebekli her evde mutlaka kullanılması gereken güvenlik ürünleri arasında yer alır.

Pencere Kilitlerinin Özellikleri

Pencere kilidi bebekleri olası düşmelere karşı korumanın en etkili yöntemlerinden biridir. Hem pencereler hem de pimapen kapılarda kullanıma uygun olan pencere kilitleri genellikle sahip olduğu vidası ile kolayca monte edilebilir. Vidalı pencere emniyet kilidi modellerinde vidalar paket içerisinde mevcuttur. Pencere kilitleri, takıldığı pencerelerin tam olarak açılmasını engeller. Ancak bu ürünler 10 -15 cm kadar aralık bırakmaya elverişli tasarıma sahip bulunur. Bu sayede evi havalandırmak istediğinde pencereyi aralayarak havalandırma yapabilmene olanak sunar. Tornavida ya da şarjlı matkap ile kolayca takılabilir özellikte olan pencere kilitleri farklı marka seçenekleriyle kategorimizde seni bekliyor. Pencereleri bebeğin için daha güvenli hale getirmek istiyorsan evdeki pencere sayısı kadar pencere kilidini hemen satın alabilirsin. Daha fazla bebek güvenlik ürünü içinse Bebek Güvenlik Ürünleri kategorimizi ziyaret edebilirsin.

Pencere kilidi nasıl takılır?

Pencere emniyet kilidini takmak son derece kolaydır. Öncelikle kilit, pencerenin kasa kısmına yerleştirilir ve kalemle vida delikleri işaretlenir. Emniyet kilidini sabitlemek için vidalar matkap ya da tornavida yardımıyla sıkılır. Son olarak vidalar sıkıldıktan sonra vida kapakları takılır.

Pencere güvenlik kilidi ile havalandırma mümkün müdür?

Evet mümkündür. Pencere güvenlik kilitleri 10-15 cm kadar aralık bırakmaya elverişlidir. Bu sayede pencereyi açmadan evi havalandırabilirsin.

Pencere kilitleri nerelerde kullanılır?

Pencerelerde ve pimapen kapılarda kullanılır.