%37
299,90 TL 189,90 TL
Ücretsiz Kargo
%37
299,90 TL 189,90 TL
Ücretsiz Kargo

Bebek Yatağı

Minik yavrunun huzurlu ve deliksiz bir uyku deneyimi yaşayabilmesi için en önemli faktörlerden biri de yatağının konforudur. Bebekler için özel olarak dizayn edilen bebek yatakları arasından bebeğin için en doğru yatağı seçerek onun sağlıklı gelişimine yardımcı olabilirsin. Sünger yatak, yaylı yatak, elyaf yata, lateks yatak gibi pek çok farklı seçenekle sunulan bebek yatağı modelleri aynı zamanda farklı karyolalara uygun olarak çeşitli ölçülerde tasarlanıyor. Hem dolgu malzemesi hem kumaş özelliği hem de ölçüsü bakımından minik yavrun için en uygun olabilecek bebek yatağını Lolons’un geniş ürün yelpazesinde kolayca bulabilirsin. Bunun için bebek yatak modellerini keşfetmeye hemen başla!

Her Bebek Odasına Uygun Bebek Yatağı Modelleri

Bebek yatağı modelleri arasında her bebek odasına uygun bir seçenek bulunuyor. Farklı ölçülerdeki bebek karyolaları için geniş bir ölçü çeşitliliği ile sunulan bebek yatakları arasından sen de bebeğinin karyola ya da beşiğine uygun bir yatağı kategorimizde bulabilirsin. Bebek yatağı ölçüleri; 60x120, 70x110, 65x95, 80x130, 70x105, 90x190, 80x180 gibi hayli geniş bir seçki ile sunuluyor. Bebeğinin karyolasına uygun olarak bu ölçülerdeki yataklar arasından bir seçim yapabilirsin. Eğer bebek beşik yatağı arıyorsan beşiğe uygun ölçülerde, çok sert olmayan, orta incelikte ve pamuk yatakları tercih edebilirsin.

Bebek Yatağı Nasıl Olmalı?

Minik yavrunun rahat bir uyku çekebilmesi için yatağının rahatlığı elbette ki son derece önemli. Peki bebek yatağı nasıl olmalı, bebek yatağı seçerken nelere dikkat edilmeli? Bebek yatağı seçerken öncelikle çok yumuşak modelleri tercih etmemeye özen göstermelisin. Çünkü çok yumuşak bir yüzey, bebeğin yatağın içine gömülmesine neden olabilir. Bu da bebeğin omurgasının desteklememesine ve rahatsız hissetmesine yol açabilir. Ayrıca bebek yatağı ölçüsü kullanılacak beşik ya da karyolaya uygun olmalıdır. Aksi takdirde yatak ya potluk yapar ya da karyola içerisinde devamlı olarak kayar. Bebek yatağı seçiminde kumaş özelliği de önemli bir konudur. Bebeğini terletmeyecek, kaşındırmayacak ve dolayısıyla rahatsız etmeyecek kumaş seçimi yapmaya dikkat etmelisin. Bebek yatağı ayrıca esnek olmalı ama çok yumuşak ve elastik olmamalıdır. Bunun yanı sıra yatak çok sert olmamalı ama düz bir zemin de sunmamalıdır.

Bebek Yatağı Fiyatları

Bebek yatağı seçiminde oldukça önemli konulardan biri de fiyat konusudur. Her anne baba bebeği için en iyisini arzu etse de aynı zamanda bütçesine uygun bir seçim yapabilmeyi de ister. Lolons hem arzu ettiğin kalitede hem de bütçene uygun fiyat aralıklarında bebek yatağı modellerini beğenine sunuyor. Hemen bebek yatağı fiyatlarını incelemeye başlayarak; visko, lateks, elyaf, sünger bebek yatağı çeşitleri arasından bir seçim yapabilirsin. Ayrıca minik yavrunun konforlu uyku deneyimi yaşamasına yardımcı olacak bir diğer ürün grubu olan bebek nevresim takımlarını da incelemeyi unutma!

Sıkça Sorulan Sorular

Bebek yatağı kaç cm olmalı?

Yeni doğan bebekler için 60x120 cm boyutlarındaki bir yatak yeterli iken; 6+ aylık bebekler içinse en iyi tercih 80x130 cm boyutlarıdır.

Bebek yatağı alırken nelere dikkat etmeli?

Bebek yatağı alırken yatağın ne çok sert ne de çok yumuşak olmamasına, kaliteli bir kumaş özelliğine sahip olmasına, yatağın ölçülerinin kullanılacak karyola ya da beşik ile uyumlu olmasına dikkat etmelisin.

Bebek yatağı çeşitleri nelerdir?

Bebek yatak çeşitleri arasında lateks, yaylı, visco ve sünger yatak bulunur.

Bebek yatağı ne zaman ayrılmalı?

Uzmanlara göre bebekler 6. ayına geldiğinde artık ayrı bir odada yatabilir.