Bebek Odası Aydınlatma

Minik yavrunun odasını kurarken tepeden tırnağa her detayın ona özel olmasını arzuluyorsun değil mi? Halıdan perdeye, mobilyadan aydınlatmaya bebek odasındaki her ayrıntı için miniklere özel seçenekler bulunuyor. Bebek odası aydınlatma ürünleri ile hem bebeğinin odasını aydınlatabilir hem de şık tasarımlara sahip ürünlerle odaya hoş bir hava katabilirsin. Bebek odası aydınlatma ürünleri arasında ayaklı abajurlardan avizelere, gece lambalarından LED’li ürünlere pek çok alternatif bulunuyor. Figürlü, renkli tasarımları ile öne çıkan çocuk odası aydınlatma ürünlerini Lolons ile keşfetmeye hemen başlayabilirsin.

Bebek Odası Aydınlatma Ürünleri Nelerdir?

Bebek oda aydınlatma ürünleri arasında her bebeğin odasına uygun bir seçenek bulunuyor. Bebek odası aydınlatma ürünlerinden bazıları avizeler, ayaklı abajurlar, duvar aydınlatmaları ve gece lambaları. Bebek odası avize modelleri, bebek odalarına uyum sağlayacak renk ve tasarımlara sahip bulunuyor. Balonlu avizeler, çeşitli figürlerin yer aldığı sarkıt avizeler, desenli avizeler çocuk odalarında en çok tercih edilen avize modelleri arasında bulunuyor. Bebek odası halı perde avize takım setleri de uyumlu bir bebek odası dekore etmek isteyenlerin tercihi oluyor. Bu takımlarda avize, halı ve perde ile uyumlu bir şekilde dizayn ediliyor. Bebek odası aydınlatma ürünü olarak ayrıca ayaklı abajurlar da sıklıkla tercih ediliyor. Bebek odası ayaklı lambader çeşitleri tek tuşla açılıp kapanabilen aydınlatma ürünleri olduğundan kolayca yakılıp söndürülebiliyor. Bu ürünler ayrıca odanın loş bir ambiyansa sahip olmasına da yardımcı oluyor.

Bebek Odası Duvar Aydınlatmaları

Bebek odalarında aydınlatma ürünü olarak sıklıkla tercih edilen ürünlerden biri de duvar aydınlatmaları. Bebek odası duvar aydınlatma ürünleri farklı figürlerden oluşan tasarımlarıyla miniklerin odasına sevimli bir hava katıyor. Bebek duvar aydınlatma ürünleri arasında bulut figürlü, ay figürlü, yıldız figürlü, çiçek figürlü ya da hayvan figürlü pek çok model bulunuyor. Bu aydınlatma ürünleri bebek odalarına loş bir ambiyans katıyor. Özellikle karanlıktan korkan çocuğunun odasını duvar aydınlatma ürünleri ile aydınlatabilirsin.

Bebek Odası Abajurları

Bebek odası abajurları çoğunlukla komodin ya da şifonyer üzerine konularak kullanılarak bebek aydınlatma ürünleri arasında yer alıyor. Tıpkı duvar aydınlatmaları gibi odaya loş bir ambiyans sunan bebek odası abajurları, sevimli tasarımlarıyla da beğeni kazanıyor. Desenli abajur başlıkları, rengarenk abajur ayakları miniklerin odasının şirinliğine şirinlik katıyor. Bebek odaları için özel olarak dizayn edilen bu abajurları ister sarı ışıkla istersen de beyaz ışıkla kullanabilirsin. Renkli ve eğlenceli tasarımlarıyla her odaya uyum sağlayan abajur modelleri arasından dilediğini seçebilirsin. Minik yavrunun odasının diğer eksiklerini de tamamlamak içinse Bebek Odası Mobilyaları kategorimizi ziyaret edebilirsin.

Sıkça Sorulan Sorular

Bebek odası aydınlatması nasıl olmalı?

Bebek odası aydınlatması için ürün seçerken tercihini mümkün olduğunca sabit modellerden yana yapmalısın. Bebeğinin hassas gözlerine direkt temas edecek aydınlatmadan kaçınmalısın. Işığın düşük güçte olmasına dikkat etmelisin. Çünkü yüksek güçteki ışıklar, bebeğinin uykuya dalmasına engel olur. Son olarak ışık kaynağının, bebeğinin gece ve gündüz ayrımını yapmasına olanak verecek şekilde olmasına dikkat etmelisin.

Bebek odası için birden fazla aydınlatma ürünü kullanabilir miyim?

Seçtiğin aydınlatma ürünü, bebeğinin göz sağlığına zarar vermemeli. Bu nedenle tek bir aydınlatma yerine, birden fazla aydınlatma tercih etmen daha sağlıklı olur.

Bebek odalarında sarı ışık mı beyaz ışık mı kullanmalıyım?

Uzmanlar, bebek odalarında da sıcak beyaz (sarı) renkte aydınlatmaların kullanılmasını öneriyor.