Bebek Yastığı

Bebeklere rahat bir uyku sağlamak amacıyla dizayn edilen bebek yastıkları, farklı tasarım seçenekleriyle beğenilere sunuluyor. Bebeklere özel anatomik destek sunan bebek yastığı çeşitleri farklı dönemlerde kullanılarak miniklere rahat bir yatma pozisyonunu deneyimi sunuyor. Farklı renk seçenekleri, farklı desenler, farklı formlar ve farklı ölçülerde tasarlanan bebek yastığı modelleri geniş marka alternatifiyle Lolons’ta! Sen de bebeğin için en uygun yastığı seçerek onun keyifli bir uyku deneyimi yaşamasına yardımcı olabilirsin.

Her Bebeğe Uygun Bebek Yastığı Modelleri

Bebek yastığı modelleri arasında her bebeğe uygun bir seçenek bulunuyor. Bebeklerin yastık kullanmaya başlaması gereken dönem uzmanlar tarafından hala tartışılan bir konudur. Her bebeğin ihtiyacı farklı olduğundan yastığa geçiş için uygun zamanı da farklılık gösterebilir. Bebekler için ilk aylarda kullanılan yastık modeli düz kafa yastığıdır. Bilindiği gibi bebekler doğduklarında kafatasları yumuşak ve esnektir. Bu yüzden bebeğin sürekli aynı pozisyonda yatması sonucu kafatasında düzleşme meydana gelebilir. Doktorların bebeğin her seferinde farklı bir yöne doğru yatırılmasını önermesinin nedeni de bu durumdur. Bebeklerin ilk aylarında kullanılmak üzere tasarlanan düz kafa yastıkları bu durumun önüne geçer. Aynı zamanda kafa şekil bozukluklarının hızla düzelmesine yardımcı olan düz kafa yastıkları ile bebeğin başını rahatlıkla çevirebilir. Bebeklerin daha ileriki dönemlerinde kullanabileceği silikon yastık modelleri de bulunur. Tüm bu yastıklar arasından kendi miniğin için en uygun olanı seçebilirsin.

Bebek Reflü Yastığı Nedir, Ne İşe Yarar?

Bebek yastığı modelleri arasında yer alan seçeneklerden biri de reflü yastığı. Bebek reflü yastığı, mide içeriğinin boğaza doğru kaçması olarak bilinen reflü rahatsızlığının önüne geçer. Bilindiği gibi bebeklerde kaslar 6 aydan sonra gelişmeye başlar. Bu yüzden bebekler 6 aya kadar emdiği sütü de suyu da çıkarır, buna bebek reflüsü denir. Reflü yastığı bebeklerdeki bu rahatsızlıktan dolayı oluşabilecek çeşitli problemleri engeller. Reflüde baş kısım, ayak kısmından daha yüksek olmalıdır. İşte bebek reflü yastıkları ile bebeklerin bu şekilde yatabilmesi sağlanır. Bebek reflü yatağı hem reflü için yüksek baş seviyesi olanağı hem de konforlu bir yan yatış imkanı sunar.

Bebek Yastıkları ve Özellikleri

Bebek yastık modelleri bebeklerin anatomik yapısı göz önünde bulundurularak tasarlanıyor. Bebeklere keyifli ve konforlu bir yatış olanağı sunan bebek yastıkları farklı renk ve desen seçenekleriyle sunuluyor. Mavi, pembe, beyaz, bej, gri, yeşil, sarı, turuncu, kırmızı gibi renk alternatifleriyle sunulan bebek yastıkları arzu edildiğinde kılıf geçirilerek de kullanılabiliyor. %100 pamuklu kılıf ve silikon elyaf dolgulu olarak tasarlanan bebek yastıkları, uzun ömürlü olmasıyla da beğeni kazanıyor. En uygun bebek yastığı fiyatlarını ve ayrıntılı özelliklerini kategorimiz üzerinden inceleyerek, beğendiğin modeli kolayca satın alabilirsin. Bebek uyku alanının olmazsa olmazlarını ise Bebek Uyku Seti kategorimizde bulabilirsin.

Sıkça Sorulan Sorular

Bebek reflü yastığı ne zamana kadar kullanılır?

Bebeklerde kaslar ilk 6 aydan itibaren geliştiği için bu yastıkların ilk 6 ay kullanılması yeterlidir.

Bebek düz kafa yastığı ne işe yarar?

Bebek düz kafa yastıkları, bebeklerin kafatasında düzleşme meydana gelmesini engeller ve kafa şekil bozukluklarının hızla düzelmesine yardımcı olur.

Bebekler için en iyi yastık malzemesi hangisidir?

Pamuk, yün ve bambu gibi doğal malzemeler bebek yastıkları için en iyi malzemelerdir.

Hassas bünyeye sahip bebeğim için nasıl bir yastık tercih etmeliyim?

Eğer minik yavrun hassas ve alerjik bir bünyeye sahipse hipoalerjenik yastık ve yastık kılıfları tercih etmelisin.