%20
249,90 TL 199,90 TL
Ücretsiz Kargo
%20
249,90 TL 199,90 TL
Ücretsiz Kargo
%20
249,90 TL 199,90 TL
Ücretsiz Kargo
%7
109,90 TL 101,90 TL
Ücretsiz Kargo
%7
109,90 TL 101,90 TL
Ücretsiz Kargo

Mama Sandalyesi

Bebeklerin ek gıdaya geçtiği 6. aydan itibaren kullanılmaya başlanan mama sandalyesi, pek çok farklı model seçeneğiyle her bebeğin ihtiyacına yanıt sunuyor. Bebeklere, ek besine başladıkları dönemden itibaren hem daha güvenli hem de daha konforlu bir şekilde beslenebilme olanağı sunan mama sandalyeleri olmazsa olmaz bebek ürünleri arasında yer alıyor. Mama sandalyesi aynı zamanda bebeklerin yemek yeme alışkanlığı kazanmasında da önemli rol oynuyor. Özellikle bebeğin kendi yemeğini kendi yemesi konusunda çaba sarf eden ebeveynler mama sandalyelerinden yardım alıyor. Mama sandalyesinin tepsi kısmına bebeğin için hazırladığın yiyecekleri koyarak, minik yavrunun besinleri tanımasına ve kendi yeme alışkanlığı kazanmasına destek sağlayabilirsin. Zengin model ve marka seçeneğiyle sunulan mama sandalyelerini incelemeye hemen başlayabilirsin.

Her Arzuya Uygun Mama Sandalyesi Modelleri

Mama sandalyesi modelleri arasında her arzuya uygun seçenekler bulunuyor. Mama sandalyesi oyuncaklı, minderli, ahşap, katlanabilir, tekerlekli gibi farklı detaylarla beğenilere sunuluyor. Oyuncaklı mama sandalyesi bebeklerin yemek yerken iyi vakit geçirmesine ve oyalanmasına yardımcı oluyor. Tekerlekli mama sandalyesi modelleri ise evin içinde mama sandalyesinin rahatlıkla taşınabilmesine olanak sunuyor. Ahşap mama sandalyeleri estetik tasarımıyla öne çıkarken katlanabilir mama sandalyesi modelleri ise evi küçük olanlar için ideal bir seçenek oluyor. Ahşap, plastik ve metal gövde seçenekleriyle sunulan mama sandalyeleri arasından hem bebeğine hem de kullanım şekline en uygun olanı seçebilirsin.

Mama Sandalyesi Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyim?

Bebeğin ek gıdaya geçtiği dönemde mama sandalyesi kullanmanda fayda var. Bebek mama sandalyesi her ihtiyaca uygun model seçeneğiyle beğenilere sunuluyor. Peki bu denli geniş model yelpazesi arasından nasıl seçim yapılır? Mama sandalyesi satın alırken şu kriterleri göz önünde bulundurabilirsin: Mama sandalyesinin tabanı geniş olması ve yerde sağlam bir şekilde durabilmeli. Bu sayede devrilme ya da düşme gibi problemler yaşanmaz. Bebek mama koltuğu alırken mutlaka emniyet kemerli modeller tercih edilmeli. Aksi takdirde sandalyeden düşme gibi istenmeyen durumlar meydana gelebilir. Çoğu mama sandalyelerinde bir tabla bulunur. Bebeklerin yemek yerken sıkça kirlettiği bu tabla çıkarılabilir olmalı. Bu sayede mama sandalyesi tepsisini sık sık yıkayabilir ve yeniden kullanılabilir hale getirebilirsin. Mama sandalyeleri ayrıca keskin köşe ve kenarlara sahip olmamalıdır. Bunların yanı sıra eğer evin küçükse ve mama sandalyesi için çok fazla alan yoksa portatif mama sandalyesi seçimi yapmayı düşünebilirsin.

Mama Sandalyesi Fiyatları

Bebeklerin en önemli ihtiyaçlarından biri olan mama sandalyeleri, bebeklerin sosyal ve yeme becerilerini geliştirmeye yardımcı olan ürünlerdir. Mama sandalyeleri geniş renk ve model seçeneğiyle sunulduğundan her eve ve her bebeğe uygun bir seçenek bulmak mümkün… Mama sandalyeleri aynı zamanda geniş bir marka seçeneğiyle sunulduğundan her bütçeye de uygun seçenekler bulunuyor. En uygun mama sandalyesi fiyatlarını kategorimiz üzerinden inceleyerek, beğendiğin bir modeli güvenle satın alabilirsin. Mama sandalyeleri ile kullanabileceğin minder çeşitleri içinse Mama Sandalyesi Minderi & Kılıfı kategorimizi ziyaret edebilirsin.

Sıkça Sorulan Sorular

Mama sandalyesi ne zaman kullanılır?

Mama sandalyeleri, bebeklerin ek besine geçtikleri 4-6. aylardan itibaren kullanılabilir. Bebeklerin oturmaları için en uygun dönem desteksiz oturmaya başladıkları 6. ay civarıdır, daha öncesinde yastıkla desteklemek ya da yaslandıkları kısmın eğimini arttırmak gerekir.

Mama sandalyesi nasıl olmalı?

Mama sandalyesinin geniş bir tabanı olmalı, yere sağlam basmalı, önündeki tablası çıkarılabilir olmalı, emniyet kemerli olmalı, kesin kenarlı olmamalı, sağlam ve üretim standartlarına uygun olmalı, tekerlekleri kitlenebilir olmalı.

Mama sandalyesi ne zamana kadar kullanılır?

Mama sandalyeleri 3-4 yaşa kadar kullanılabilir.